Hakkımızda

  

  1800'lü yıllarda, Fransız bilim adamı Auguste Verneuile'in sentetik yakutu üretmesiyle yeni teknolojilere yönelen Endüstriyel Pırlanta Laboratuvarları, elması; hammaddesi olan karbonun, uygun basınç ve sıcaklık ortamında sıkıştırılıp işlenmesi sonucu, çeşitli şekil, ebat ve renklerde üretmeye başlamıştır. Bu teknoloji,  endüstri alanları haricinde; duyarlı mücevher üreticilerine de alternatif bir ilham kaynağı olmuş ve uygun fiyatlı dayanıklı pırlanta alternatifleri geliştirilmesine neden olmuştur.

  Diğer  yandan ; Afrika, Hindistan gibi ülkelerde, elmas madenlerinde çalışma şartlarının insani şartlarda olmaması ve doğa tahribatına sebep olması, Oscar'lı ''Kanlı Elmas'' filmine dahi konu olmuştu.

 

  '2011 yılından beri çevresel duyarlılıkla temellerini inşa eden TOPHILLS , pırlanta teknolojisiyle üretilen ürünlerle her kadının hayal ettiği ışıltıyı, hayal edemeyeceği kadar uygun fiyatlarla sunarak, kadınların teknolojik bir yenilikle ışıldamasını hedeflemiştir.

  TOPHILLS, özel bir komplike cihazın içerisinde elmasın hammaddesi olan karbon elementinin yerleştirilip işlenmesi sonucunda, son derece lekesiz ve doğal pırlantayla gözle ayırt edilmeyecek ışıltıda ürünler üretmektedir. Ancak ve ancak, özel ekipmanlar kullanıldığında, uzman kişiler tarafından doğalından ayırt edilebilen Lab-Grown Taşlar; bir ziynet eşyası olarak değil, az maliyetli ve uzun ömürlü '' mücevher alternatifleri '' olarak değerlendirilmelidir.

 

  TOPHILLS; Avrupa, Amerika ve Ortadoğu ülkelerinde de alternatif mücevher tasarımları olarak,  Dünya markalarını ağırlayan mağazalar zincirlerinde ve güvenilir online sitelerde satışa sunulmaktadır.

  TOPHILLS Koleksiyonları, ana hatlarında klasik İngiliz mücevherlerinden ilham alırken, modern ve etnik çizgileri farklı taş kesimleriyle şekillendirerek, sürekli ve zamansız koleksiyonlarını yetkili satış noktalarında sergilemektedir.