Mücevher Tasarımı

HAYALİNİZDEKİ MÜCEVHERİN TASARIMCISI SİZ OLUN!


Mücevher tasarımcısı ve (Gemolog)Taş Bilimcisi Hanzade Topaloğlu ve zanaatkar ekibi eşliğinde hayalinizdeki mücevheri sizin için üretiyoruz.
Nasıl mı?

MÜCEVHER TASARIM SÜRECİ ;


1) TEMA/FORM BELİRLENMESİ
Öncelikle, hayalinizdeki tasarımın ana teması belirlenip genel formu oluşturulur.


2) TAŞ SEÇİMİ / ALTIN AYARI SEÇİMİ
Bu form için, tasarıma en uygun taşlar; Renk, Büyüklük, Berraklık, Kesim ve bütçe açısından seçilerek genel formla birleştirilmek üzere 3d çizim ekibine yönlendirilir. Tasarımın kulanım biçimi ve işçiliğine en uygun olacak altın ayarı seçilir.


3) 3D MODELLEME
Tasarımın son hali, montürün ve taşın milimetrik tüm detaylarını görebileceğiniz 3D modelleme programında video olarak oluşturulur ve onayınıza sunulur.


4) ONAY VE ÜRETİM SÜRECİ
Tarafınızdan 3D modelleme için alınan onaydan sonra, çizimin mum kalıbı oluşturulur. Bu kalıp, seçtiğiniz altın ayarında döküm yapılır ve montürün ham hali oluşur.


5) MIHLAMA &; CİLA
Zanaatkar Mıhlama ustalarımızın muntazam el işçiliği ve en doğru mıhlama teknikleriyle ışıldamaya hazırlanan tasarımın, ışıltısına son dokunuş yapılmak üzere, cila ve rodaj işlemleri tamamlanır.


6) SERTİFİKA &; TESLİMAT
Üretim aşaması kusursuzca tamamlanan ürününüz, kimlik kartı oluşturulmak üzere gemoloji laboratuvarına teslim edilir. 1 işgünü içerisinde altın ve taş analizi raporlanan ürününüz, size sertifikasıyla birlikte şık mücevher kutularında teslim edilir. İsteğe bağlı olarak, tasarıma özel kutu ve etkili sunum tasarımları da yapılabilmektedir.

*Detaylı bilgi ve kişiye özel mücevher tasarım çalışmaları için iletişime geçebilirsiniz.
PH: 0090 212 284 6227 / PH: 0090 530 038 3000
e-mail: cs@tophills.com.tr