Diamond Hybrid Technology

*According to Independent Laboratory Results: TOPHILLS Diamond Hybrid® is the most advanced diamond infusion.

Safirin hammaddesi Korundum (Corundum), Elmasın hammaddesi ise Karbondur (Carbon). Safir doğada farklı renklerde bulunabilir. Beyaz safir, mavi safir, sarı safir, pembe safir, turuncu safir gibi. Elmasın hammaddesininsafirin minerali ile laboratuvarda basınç ve sıcaklık ortamında SP3 elmas bağları oluşturarak birleşmesi ve bu birleşimden pırlanta görüntüsü ve yüksek dayanıklılık seviyesi sağlamasına DİAMOND HYBRİD yani pırlanta hibriti diyoruz. İki maddenin birleşmesi Hibrit olarak adlandırılmaktadır. Bir çeşit, laboratuvarda geliştirilmiş elmas ve safir hammaddesi içeren, tüketici faydasıiçin üretilmiş en iyi elmas infüzyonudur.

SP3 karbon (elmas bağları) içermesi, en belirgin özelliğidir. Bu bağlar, bugüne dek üretilen hiçbir elmas infüzyonunda veya elmas taklidi taşlarda bulunmamaktadır. SP3 bağları ile bağlanan karbon atomları sayesinde ışığı yansıtma indexi doğal elmas ile %100 aynıdır. Profesyonel gözle doğal elmastan ayırt edilemez. Ayrıca, pırlantanın makine ile ayırt edilmesini sağlayan mohs sertlik derecesi de doğal elmas ile aynıdır yani basit pırlanta test cihazlarıyla bakıldığında sonuç pırlanta verir. Ayırt edilmesi yalnızca gemoloji laboratuvarlarında ki gelişmiş cihazlarla ve testlerle mümkün olmaktadır.

Pırlanta Hibrit’i Tercih Etmeniz Birçok Nedeniniz Var!

Its MOST CLEAR feature is that it contains SP3 carbon (diamond bonds). These bonds are not found in any diamond infusion ever produced.

TOPHILLS Diamond Hybrid® is not an artificial stone, but rather a man-made grafted amorphous diamond. Ocean pearl – Like a Pool-grown Cultured Pearl. During creation, the core stone, which we call the seed, is wrapped and layered with an amorphous diamond made up of tiny diamond crystals. It is then put into an intense heat and pressure device. In this process, the seed is transported to the upper layers by SP3 bonds by fusion. Amorphous solids normally show a random structure. When these random structures are connected by carbon bonds, they change into Sp3 diamond bonds and give a one-to-one diamond sparkle with regular light refraction. These bonds are also to TOPHILLS Diamond Hybrid; 'Provides the closest Durability Rating to a diamond.

%100 Doğal Pırlanta Görünümü

Doğal Pırlantalar 4C adı verilen karakteristik özellikler taşır. Bunlar;

Tophills Diamond Hybrid is a patented production.

Diamond Hybrids provide a natural diamond beauty in a color range from D to H and guaranteeing IF (Internally Flawless) - VVS clarity. Available in all diamond cuts. Tophills Diamond Hybrid can also be produced with hybrid technology in sapphire, emerald, ruby ​​and all other colored diamond colors. Due to these features, TOPHILLS Diamond Hybrid is a wedding ring; It provides maximum benefit to the jewelery consumer with minimum cost in all models that require long-lasting use, such as solitaire and fivetaş wedding rings.

All TOPHILLS Diamond Hybrid Products are crafted with impeccable craftsmanship using 14K Gold and 18K Gold Mounts.

You can get support from our design team about every jewelery design of your dreams. You can choose the right jewelery for you.

For detailed information about personalized productions; You can reach us at 090212 284 62 27 or 0090530 0383000.

YOU HAVE MANY REASONS TO CHOOSE DIAMOND HYBRID!

We invite you to our Showroom to witness with your own eyes that Diamond Hybrid is the best.

CLARITY : Pırlanta Hibritler IF ve VVS Berraklığında üretilir.

COLOR : D’den H’ye kadar olan renklerde üretilir.

CUT: Tüm pırlanta kesimlerinde üretilir. Kesim kalitesi hatasız olan
Excellent’dır.

Fiyat Avantajı

Pırlanta Hibritler , elmasın maden maliyetleri ve uzun üreme sürecine göre çok kısa sürede teknolojiyle üretilirler. Bu sebeple üretim sürecinde ki zamanve maliyetler çok daha az olduğu için ortalama % 80 daha az maliyetlidir. Buda tüketicilerin yüksek karatlı mücevher hazzına çok daha uygun fiyatla ulaşmasınısağlar.

Pırlanta Hibrit Hangi Mücevherlerde Kullanılır?

Pırlanta Hibrit Taşlar, tüm mücevher stillerinde kullanılır. Pırlanta gibi dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması sebebiyle evlilik yüzüklerinde , tektaş yüzük, beştaş yüzük , tamtur alyans gibi ürünlerde kullanımı oldukça yaygındır. Ayrıca , özellikle büyük karatlarda ki tektaş küpe, tektaş kolye ve tektaş yüzüklerde fiyat açısından da oldukça avantajlıdır. Son yıllarda favorisi baget yüzük – baget kolye – baget küpe gibi mücevher tasarımlarında özellikle tercih edilir çünkü baget kesim yassı olduğu için büyük karatlardaki pırlanta hibrit taşlarda klaritesi , kesimi  ve rengi kusursuz olduğu için çok daha kaliteli bir pırlanta ışıltısı vaat eder. Bunun yanı sıra gerdanlık – tasarım yüzük – su yolu bileklik – su yolu kolye – pırlanta set gibi bir çok tarz üründe sıklıkla tercih ediliyor.

Pırlanta Hibrit Renkli Taş Olabilir Mi?

Pırlanta Hibritler , laboratuvar ortamında üretilen hammaddesi karbon ve corundum ( Safirin hammaddesi ) olması sebebiyle tüm değerli taş renklerinde, bu değerli renkli taşların hammedeleri kullanılarak üretilmektedir. Safir – Zümrüt – Yakut başta olmak üzere Pembe Safir, Şampanya Safir, Sarı Safir, Mavi Pırlanta , Siyah Pırlanta, Ametist , Aquamarin , Sitrin gibi renk seçenekleri de hibrit teknolojisyle üretilir. Renkli Değerli taşlarla en çok üretilen mücevher stilleri, etrafı minik taşlarla çevrili anturaj yüzük veanturaj setler , renkli taşlı gerdanlıklar , renkli taşlar rengini doğanın tonlarından aldığın için tabiat figürlü veya floral mücevher tasarımlarında kullanılmasıda oldukça estetik bir görünüm oluşturur. Ayrıca modern/ klasik karışımı Artdeco mücevher tasarımlarında da safir , zümrüt , yakut gibi renklideğerli taşlar kullanıldığı için bu tasarımlarda ışıltı, dayanıklılık ve doğalrenk görünü açısından renkli pırlanta hibrit taşlar tercih edilir.