Yüzük Ölçünüzü Öğrenin


Yüzük ölçüsü yaşanan bölgelere göre değişmektedir. Siparişinizi verirken  aşağıdaki listeden kendi ölçünüzün TURKEY RING SIZE karşılığını seçmenizi rica ederiz.
Yüzük Ölçüsü, Pırlanta Yüzük Modelleri, MagnoliaYüzük Ölçünüzü Nasıl Öğrenebilirsiniz?
Biliyorsunuz, sitemizden yüzük sipariş ederken mutlaka Yüzük Ölçüsünü girmeniz gerekiyor. 
Peki yüzük ölçünüzü kolay yoldan nasıl doğru olarak bulabilirsiniz?
İki adet yöntem ile evinizde yüzük ölçünüzü zahmetsizce ve doğru olarak bulabilirsiniz. Yüzük ölçüleri çok hassas ve milimetrik olduğundan aşağıda verdiğimiz ölçümleme işlemlerinde çok dikkatli olarak milimetreleri saymanız gerekecektir. Bu iki farklı yöntemimiz şunlar olacak:
1) MEVCUT BIR YÜZÜĞÜNÜZÜN IÇ ÇAPINI ÖLÇME YÖNTEMI
Öncelikle mevcut kullandığımız bir yüzüğümüzü elimize alıyoruz. Bu ölçümde tek ihtiyacımız olan şey bir cetvel. Bir cetvel buluyoruz ve sağdaki resimde görüldüğü gibi yüzüğünün çapını ölçüyoruz. 
Ölçüm sonucunu sayfadaki tabloda en sağdaki satırda buluyoruz, en soldaki kolondaki sayı yüzük ölçünüzdür.
Pırlanta Modelleri, Yüzük, Pırlanta, Tektaş, Düğün, Yüzük Ölçüsü, Wedding Set
DIKKAT EDILECEK NOKTALAR:
  • Ölçümü içten-içeyapıyoruz. Yani cetvelin milimetre başlangıcını yüzüğün iç tarafına hizalıyoruz.
  • Ölçümü yüzüğün en genişkısmından yapıyoruz. Alttan ya da üstten değil, yüzük daire biçiminde olduğundan en geniş kısmı tam ortasıdır.
2) YÜZÜK PARMAĞININ ÇEVRESINI BIR IP YARDIMI ILE ÖLÇME YÖNTEMI
Bu ölçümde ise parmağınızın tam yüzük taktığınız kısmının cm/mm olarak uzunluğunu, ya da bir başka deyişle, parmağın çevre ölçüsünü bulmaya çalışıyoruz. Resimde görüldüğü gibi öncelikle bir ip alıyoruz. İpi çok fazla sıkı ya da gevşek olmadan parmağımıza doluyoruz. İpin ucunu tam yüzük takılan yerde ipin diğer tarafında üst üste getirerek hizalıyoruz. Ve tam birleşme noktasından işaretliyoruz ya da kesiyoruz.
Kestiğimiz ya da işaretlediğimiz ipi daha sonra bir cetvel aracılığla 2. resimde olduğu gibi yatay birşekilde cetvel üzerine yerleştirerek ölçüyoruz.
Ölçüm sonucunu sayfadaki tabloda ikinci satırda buluyoruz, en sol kolondaki sayı yüzük ölçünüzdür.
DIKKAT EDILECEK NOKTALAR:
  • İpi parmağınızın yüzük taktığınız yerine denk getirmeye özen gösteriniz.
  • İpi dolarken ne çok sıkın ne de çok gevşek bırakın. Tam parmak çevresini bir tur attırarak ipin ucunu diğer tarafa tam denk getirin ve denk getirdiğiniz yerden kesin ya da işaretleyin.